Телефон для батьків дітей з України / Výzva pro rodiče dětí z Ukrajiny

1. 2. 2023, Aktuality
Телефон для батьків дітей з України / Výzva pro rodiče dětí z Ukrajiny

У п’ятницю, 18 березня о 15:00 у актовому залі школи, зустріч українських батьків та дітей, які бажають йти до початкової школи та дитячого садка Chýně.

Телефон для батьків дітей з України

Хороший день,

Шановні батьки та діти, ви зараз приїхали з України і, як повідомляється, перебуваєте в Чині. Ви постійно звертаєтеся до нас, щоб повідомити свою дитину в школу чи садок. Запрошуємо вас на спільну зустріч у школі, під час якої ми спільно вирішимо необхідну документацію, познайомимося та передаємо всю необхідну інформацію для можливого залучення ваших дітей до ДНЗ та дитячого садка Chýně.

Зустріч відбудеться у п’ятницю, 18 березня о 15.00 у шкільній аудиторії на Больцанова, 800.

Зустріч призначена для батьків дітей 6-15 років, які хочуть йти до початкової школи, та для батьків дітей 3-5 років, які хочуть ходити в дитячий садок. Візьміть із собою візи та дитячі візи (якщо ви вже їх оформили) або документи про притулок (або інші юридичні документи, які дають право перебувати в Чеській Республіці більше 90 днів). Це перша координаційна зустріч, на основі якої ми будемо працювати.

Додаткова інформація:

Загальну інформацію українською мовою, як працюють школи в Чехії, можна знайти ТУТ, більше інформації ТУТ

Звертаємо Вашу увагу, що місткості садочка заповнені. На зустрічі ми надамо вам основну інформацію про те, як записати дитину в садок, щоб він почався з вересня 2022 року. Також зверніть увагу, що в деякі роки початкова школа заповнена, і ми приймаємо лише дітей, які можуть підтвердити своє проживання в Chýň.

Якщо у вас виникли запитання, пишіть на reditel@zschyne.cz

Дякую. Й. Новак, директор початкової школи та дитячого садка Chýně

 

Výzva pro rodiče dětí z Ukrajiny

Dobrý den,

vážení rodiče a děti, kteří jste nyní přišli z Ukrajiny a máte hlášený pobyt v Chýni. Průběžně se na nás obracíte s žádostí nahlásit své dítě ke školní docházce nebo do mateřské školy. Rádi bychom Vás pozvali na společné setkání ve škole, během kterého bychom hromadně vyřešili potřebnou dokumentaci, seznámili se a předali si oboustranně veškeré potřebné informace k případnému zapojení Vašich dětí do ZŠ a MŠ Chýně.

Setkání se uskuteční v pátek 18. března v 15 hodin v aule školy v ulici Bolzanova 800. 

Setkání je určeno pro rodiče dětí ve věku 6-15 let, které chtějí nastoupit do základní školy a pro rodiče dětí ve věku 3-5 let, které chtějí do mateřské školy. S sebou si vezměte svá víza i víza dětí (pokud je již máte vyřízená), nebo doklady o azylu (či jiné právní dokumenty, které Vás opravňují k pobytu na území ČR delšímu než 90 dní). Jedná se o první koordinační schůzku, na základě které budeme postupovat dál.

Doplňující informace:

Obecné informace v ukrajinštině, jak fungují školy v ČR naleznete ZDE, další informace ZDE

Prosím, vezměte na vědomí, že kapacita mateřské školy je plná. Na setkání Vám sdělíme základní informace o tom, jak zapsat dítě do mateřské školy tak, aby nastoupilo od září 2022. Vezměte také na vědomí, že kapacita základní školy je v některých ročnících plná a přijímáme jen děti, které doloží bydliště v Chýni.

V případě otázek pište na reditel@zschyne.cz

Děkuji. J. Novák, ředitel Základní školy a Mateřské školy Chýně