Aktuality od Parťáků

Co máme v plánu?

To je ještě uvidí… coming soon

Než si přečtete něco aktuálního, tak můžete mrknout na naše video, které představuje projekt Jídelna.

  1. Nejprve jsme se zeptali, s čím jsou děti ve školní jídelně nespokojení.
  2. Poté jsme zpracovali výsledky a stanovili si oblasti, kterým se budeme věnovat.
  3. Svolali jsme takovou malou konferenci a ještě s dalšími čtyřmi parlamenty jsme diskutovali, co s těmi daty budeme dál dělat, studovali jsme vyhlášky, rozvrhy a hovořili s paní vedoucí jídelny.
  4. Zjištěná fakta jsme shrnuli do tohoto videa. Takže kdybyste měli pocit, že jste s naší jídelnou nespokojení, nejprve si ověřte, zda máte k dispozici všechny informace. To důležité jsme shrnuli do tohoto videa

5. Ale tím to zdaleka nekončí. V dalším dotazníku jsme se ptali, jaká jídla dětem chutnají, jaká nechutnají a která jídla by stálo za to přidat. Výsledky jsou zde (jedná se o shluky odpovědí z otevřených otázek). Každopádně, jak vidíte, každý má rád něco jiného! Někdo chce více rýže, někdo méně. Někdo chce více masa, někdo nechce zeleninu. Někdo chce jíst palačinky a někdo by sladká jídla úplně zrušil! Nejsme si jistí, zda může někdy nastat spokojenost u všech strávníků!

6. Bude zřízena komise, ve které zasednou zástupci Parťáků, rodičů a učitelů. Měla by se zabývat tvorbou jídelníčku. My jsme připraveni, máme data a můžeme opravdu přispět do diskuse o tom, co komu chutná. Nemáme jen pocit a vlastní preference, ale i víme, jak to vnímá více než 200 dětí, které nám odpověděly na dotazník.

7. Náš projekt se dostal mezi 10 nejinspirativnějších projektů žákovských parlamentů. Můžete pro nás hlasovat, abychom vyhráli a mohli prezentovat v Senátu před dalšími dětmi, co jsme vytvořili. Hlasovat můžete zde

 

Co letos děláme?