Aktuality od Parťáků

Školní noviny

Co máme v plánu?

TALENTOVÁ SHOW 9. ÚNORA 2024

Zveme Vás na Talentovou show dne 9.2.2024 – kulturní akci žákovského parlamentu ZŠ Chýně. Vyplněním níže uvedené přihlášky se můžete přihlásit. Nejedná se o soutěž, ale o přehlídku talentů, která je určena pro žáky ZŠ Chýně a jejich rodiny. Na společném vystoupení před celou školou budou děti předvádět svůj talent. Vystoupení se bude natáčet a fotografovat. Videa budou zveřejněna na youtube kanále škole. Těšíme se, Parťáci

Pro zapojení do show je potřeba:

–        vyplnit přihlášku, podepsat a odevzdat do 20. 1. 2024 ve škole,

–        vystoupení by nemělo být delší než 3 minuty,

–        poslat portrétovou fotografii dítěte, písničku (podkresová hudba, playback či doprovod pokud je potřeba) přes úschovnu na e-mail parlament@zschyne.cz nejpozději do 5. 2. 2024.

Přihláška ke stažení je zde: Přihláška na Talentovou show_2024

Co letos děláme?

PROSINEC

V prosinci nikdy nevíme, kde nám hlava stojí, ale přesto stíháme! Zrealizovali jsme dvě akce pro radost:

Adventní kalendář

Bez každodenních písniček, vtipů a malých soutěží o velké přestávce by to nešlo. Letos jsme společně i zpívali koledy s dětmi, které chodí na kroužek ukulele. Muzikanti byli skvělí a odvážní, zpěváci tomu moc nedali, měli by trénovat na příští rok.

Mikulášská nadílka pro 0. a 1.třídy

Průvod čertů a andělů vedený Mikulášem prověřil děti ve staré škole a v přípravce 5.12. Čerti trochu strašili, ale nikoho do pekla nevzali. Slyšeli jsme hezké písničky a básničky. A díky paní Turské jsme mohli rozdávat i spoustu dobrot. Na své si přišly i ostatní třídy.

LISTOPAD

Svatý Martin na bílém koni přiváží každoročně nejen sníh (to se letos tedy nepovedlo), ale i období obdarovávání potřebných. My jsme to vzali z gruntu a myslíme hned na tři skupiny:

• pořádáme sbírku knih pro děti pro naši knihovny. Co se k nám do knihovny nevejde, povezeme do Motola na dětská oddělení.
  • sbíráme pamlsky, deky, vodítka a jiné potřeby pro psy v útulku ve Svárově
  • společně s rodiči i spolužáky pečeme perníky, které prodáme na vánočních trzích 2.12. Získané peníze předáme Zdravotním klaunům.

DRAKIÁDA

PYŽAMOVÝ DEN

Již 13.10. pořádáme pyžamový den. Přijďte v pyžamu a vezměte si polštář. O velké přestávce bude pyžamová bitva a pustíme si pohádku.

Kdo nemá pyžamo, nemá vstup povolen. Vše v hale v 10:00. Pro děti z 1.-2.ročníků je připravena bitva a pohádka v družině v době 14:00-15:00 hod. Tedy přijít v pyžamu se prostě vyplatí.