Krajské konzultační centrum

Co je to konzultační centrum?

Regionální konzultační  centrum k podpoře činnosti žákovských parlamentů na základních školách Středočeského kraje je společným počinem Škola pro demokracii Praha (CEDU) a ZŠ Chýně.

Komu je Konzultační centrum určeno?

Konzultační centrum je určeno všem základním školám Středočeského kraje, které:

• Mají dobře fungující žákovský parlament a hledají další inspiraci pro jeho činnost
  • Mají žákovský parlament, který nefunguje zcela podle jejich představ a uvítaly by metodickou pomoc
  • Nemají žákovský parlament a uvažují o jeho založení

Co můžeme Vaší škole nabídnout?

• Prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností mezi parlamenty nebo jejich koordinátory formou společných setkání nebo pracovních workshopů
  • Exkurze na zasedání Žákovského parlamentu „Parťáci“
  • Metodickou pomoc při práci se žákovskými parlamenty
  • Plánování společných projektů, sdílení vlastních projektů
  • Semináře a workshopy zaměřené na práci se ŽP
  • Metodické materiály pro koordinátory ŽP

Leona Vyvialová
koordinátorka ŽP ZŠ Chýně
vyvialova.leona@zschyne.cz

Centrum pro demokratické učeníCEDU.CZ

Neváhejte kontaktovat Centrum pro demokratické učení a zjistěte si, jakou metodickou podporu nabízí. Kamarádíme se s nimi dlouho a rádi.

Krajská konference žákovských parlamentů

S finanční podporou Středočeského kraje a ve spolupráci s CEDU jsme realizovali dne 23.5.2019 1.regionální konferenci žákovských parlamentů. Z kapacitních důvodů jsme mohli přijmout pouze 24 škol z celého Středočeského kraje.

Akce se zúčastnilo celkem 180 žáků a 35 pedagogů. Pro žáky byly připraveny workshopy, na kterých trénovali a prověřovali své dovednosti členů parlamentu, pro pedagogy byly připraveny diskuse a workshopy k vedení parlamentu, které vedl pan ředitel Jaroslav Novák společně s Tomášem Hazlbauerem, ředitelem CEDU. Na závěr akce prezentovaly jednotlivé parlamenty své nejúspěšnější projekty v hale školy. Cílem bylo načerpaní inspirace, seznámení, vytvoření vazeb k další možné spolupráci mezi jednotlivými školami a parlamenty.

Ve školením roce 2020-21 se krajská konference konat BUDE – termín zde najdete, až ji naplánujeme 🙂