Ohlédnutí po týdnu s projektem Cirkus Happy kids

Vážení rodičové,

dneska jsme zakončili vcelku náročný týden. Máme za sebou projekt Cirkus Happy kids. A jsem rád, že mohu psát, že se nám tento týden opět vydařil. Možná by se hodilo připomenout, proč sem k nám cirkus zveme. Není to totiž týden, kdy se zdánlivě neučíme. Je to týden, kdy se děti mohou naučit mnohem více. Během cirkusového představení má každé dítě šanci zažít úspěch a potlesk zaplněného šapitó. Je to příležitost, kdy každý jednotlivec má v rukou zodpovědnost za úspěch představení. Je to příležitost pracovat v týmu a pomáhat si. Je to příležitost, kdy se děti musí spolehnout jeden na druhého, že si mohou věřit. A zároveň je to příležitost vidět rado st a jis kru nejen v dětských očích, ale i v očích Vás rodičů. Vidět své dítě vystupovat, překonávat se, zažít s ním jeho úspěch a nadšení. Je to příležitost a zážitek, který rodič nemá každý den. A jsem upřímně moc rád, že Vám takový zážitek s Vašimi dětmi můžeme dopřát. Děkuji, že jste do toho s námi letos opět šli. Děkuji, že jste nám pomohli se stavbou, s bouráním, s organizací.

Máme za sebou i další dvě náročnější akce. Jak jsme před týdnem zmiňoval, tak ve čtvrtek u nás proběhla první konference žákovských parlamentů Středočeského kraje. Přijeli zástupci z více než 20 škol. Bylo u nás 35 učitelů, ředitelů a 180 dětí. Děkuji moc našemu žákovskému parlamentu Parťákům v čele s paní učitelkou Vyvialovou a dalšími kolegy, že konferenci připravili a bravurně zvládli.

Dnes v pátek jsme u nás hostili další konferenci, o něco skromnější. Přijelo cca 28 ředitelů základních či mateřských škol ze sdružení TOŠ – Trvalá obnova školy. Byli u nás již podruhé, neb v létě jsme hostili třídenní letní školu. Jedná se o sdružení škol, které patří z mého pohledu mezi lídry moderního školství a je příjemné mít možnost sdílet a porovnávat školní praxi z různých úhlů pohledů.

Blíží se nám pomalu závěr školního roku. Kolegové budou postupně uzavírat známky. Čeká nás ještě školní dětský den, výlet do Legolandu, závěrečné školy v přírodě, třídní výlety. Následně poslední červnový týden, vyhlašování tří žáků třídy, odevzdávání učebnic a v předvečer vysvědčení Loučeň – letos s názvem Letem světem. Letos bude mít Loučeň od dětí pro rodiče opět jiný formát. Budeme ji připravovat po třídách a pro rodiče dané třídy. Tedy nebude jedno centrální téma jako v předchozích letech. Loučeň od rodičů pro děti je opět v režii Klubu rodičů a jistě se m&aac ute;me na co těšit, snad nám vyjde počasí.

Přeji Vám příjemný víkend.

Jaroslav Novák, 24.5. 2019