brand-new-day

Základní škola Chýně

Škola s jasnou myslí a otevřeným srdcem

Semináře pro rodiče a veřejnost

Semináře

 

2. března –  Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku 

Mějte doma pohodu se svými potomky.  

Napadlo vás někdy, jak velký rozdíl je v tom, jestli vychováváte holčičku anebo vychováváte chlapečka? Napadlo vás někdy, proč jsou kluci často bojovnější než holčičky a napadlo vás, jak hodně můžeme vlastním dětem ublížit, když tyto rozdílnosti nevnímáme? Výchova dětí a jejich příprava na život v dospělosti je tím nejzodpovědnějším, nejnáročnějším, ale zároveň i jedním z nejkrásnějších životních úkolů každého člověka, každé rodiny i celé společnosti. A jelikož se nikdo z nás nenarodil ani dospělým, ale ani rodičem, je potřeba pochopit základní principy výchovy, které v žádném případě nelze v průběhu vývoje dítěte opomíjet. A najednou zjistíte, že stačí pochopit pár základních zákonitostí a odpadnou vám trvalé problémy s odmlouváním, vztekáním, odporem k oblékání atd.

Pro koho je seminář určen

 •  Pro rodiče, kteří se občas trápí se svými dětmi a chtěli by doma zažívat větší pohodu
 •  Pro budoucí rodiče, kteří by se chtěli vyvarovat zbytečných chyb ve výchově svých dětí
 •  Pro trenéry, učitele, vychovatele, kteří pracují s dětmi a zajímalo by je, jak řešit konflikty, jak udržet motivaci dětí, jak přistupovat k holčičkám a chlapečkům.
 •  Pro rodiče, kteří si chtějí bezmezně oboustranně důvěřovat a rozumět se svými dětmi

Lektor: Milan Studnička

Termín: 2. března od 18 hodin v Klubu v ZŠ Chýně

Cena: 200,- Kč / osoba, platba probíhá na místě

Rezervace je nutná předem ve formuláři zde, nebo na mailu: vyvialova.leona@zschyne.cz, nejpozději do 20. 2. 2018

 

7. února – Rozvíjíme předškolní dovednosti dětí

S blížícím se termínem zápisu do prvních tříd si rodiče začínají klást otázky: Co nás u zápisu čeká? Umí k zápisu všechno?  Co když se bude bát a neřekne ani slovo? Není lepší mu dát odklad?  Na semináři věnovaném školní zralosti se rodiče dozvědí, co od zápisu čekat a zejména jak pozvolna a hravou formou rozvíjet u svých dětí dovednosti, které jim usnadní nástup do první třídy.  

Lektorkou je PhDr. Jana Klucká

Termín: 7. 2. 2018 od 18 hodiny v Klubu v ZŠ Chýně

Cena: 150,- Kč / osoba, platba probíhá na místě

Rezervace je nutná předem ve formuláři zde, nebo na mailu: vyvialova.leona@zschyne.cz, nejpozději do 31. 1. 

 

 

30. ledna  – Puberta a dospívání s Ivou Bečvářovou

„Když byl malý, řekl vám všechno. Teď je v pubertě a neřekne vám nic. Když se s ním snažíte bavit, buď vám odpovídá jedním slovem, nebo vyvolá hádku a váš domov se rázem změní v bitevní pole. Se svým dospívajícím dítětem se ale můžete naučit komunikovat…“

Jaké jsou děti nového tisíciletí? Za minutu prosurfují celý svět.Všechno musí vyřídit a mít okamžitě. Řítí se životem od jednoho silného zážitku ke druhému. Jsou stále pod tlakem, mají strach, aby jim něco neuteklo. Ztrácejí hluboké emocionální vztahy. Jsou zmatené, z rodiny i společnosti se vytrácejí jasné hodnoty. Mnohé z nich jsou přetěžované a pod výkonnostním tlakem. Mnohé jsou zraněné, rodina i vztahy jsou v krizi. A do toho…puberta! Proces s velkým P! Mocný, ale přirozený. Nejde se mu vyhnout, schovat ho pod koberec nebo pověsit do průvanu a zavřít dveře. Jak se svými dětmi mluvit? Jak s nimi dokázat žít a podpořit nejen je, ale také ; sami s ebe? Jak najít cestu k sobě navzájem,  když se cesty rodičů a dětí zdánlivě zcela rozcházejí a všichni zúčastnění nechtějí v blízkosti druhého trpět? O tomto zátěžovém obdobé plném výzev pro obě strany pojednává prakticky zaměřený seminář, který má dopomoci začít funkčně používat základní nástroje konstruktivní komunikace mezi dospělým a dítětem v období dospívání.

Lektorkou je Mgr. Iva Bečvářová, zkušená pedagožka a lektorka waldorfské pedagogiky, certifikovaná terapeutka  Rodinných systemických konstelací.

Termín: 30. 1. 2018 od 18 hodiny v Klubu v ZŠ Chýně

Cena: 200,- Kč / osoba, platba probíhá na místě

Rezervace je nutná předem ve formuláři zde, nebo na mailu: vyvialova.leona@zschyne.cz, nejpozději do 22. 1. 

 

Bachovy esence pro děti – 23.10.2017 od 18:00

Přihlášky zasílejte na: vyvialova.leona@zschyne.cz do 19. 10. 2017

 

Zájmové kroužky pro dospělé

Ve školním roce 2017/2018 otevíráme nově kroužky i pro dospělé. Pokud vás nabídka zaujme, přihlásit se můžete formou papírové přihlášky, která je ke stažení ZDE. Přihlášku odevzdejte do 15. 9.2017 k rukám paní učitelky Zuzany Černé či do družiny v budově školy Okružní 170.

Zpívání a doprovod na kytaru pro dospělé začátečníky

 • hrajeme a zpíváme u kytary, učíme se hrát doprovody k písničkám z učebnice kytarové školy, kterou vydal pan Barek, případně i k písničkám dle vlastního výběru. Hrajeme ve skupině 6 – 10 osob.
 • lektor: Standa Barek
 • čtvrtek 18.00 – 18.45 hod ve škole
 • cena: 1240,-/ pololetí

 

Anglická konverzace s rodilou mluvčí                                        

 • lekce konverzace angličtiny v malých skupinách pro 6 osob, 16 lekcí.
 • Lektor: Holly Vajnlich, rodilá anglická mluvčí, žije v České republice 2.5 roku, předtím žila celý život v New Yorku, USA, vysokoškolský titul v oboru řízení podniku a španělský jazyk, kariéra v oblasti lidských zdrojů zaměřená na vzdělávání a rozvoj zaměstnanců
 • Dopoledne:                pondělí 10.00 – 11.00, cena: 2040,- / pololetí
 • Večerní konverzace: středa    18.30 – 19.30, cena: 2040,-/pololetí